page title icon KREDYTY DEWELOPERSKIE

To kredyty na budowę bądź rozbudowę dużych przedsięwzięć deweloperskich, takich jak:

  • budowa domków jednorodzinnych i segmentów mieszkalnych
  • wznoszenie wielorodzinnych budynków mieszkalnych
  • budowa infrastruktury miejskiej

Kredyty deweloperskie udzielane są na długi okres kredytowania i zawsze zabezpieczone są hipoteką.

Jak sama nazwa wskazuje, to kredyty dla Deweloperów, którzy specjalizują się w budowach dużych przedsięwzięć na szeroką skalę.

Wprawdzie ustawa deweloperska, która weszła w życie 29 kwietnia 2012 roku spowodowała, że Deweloperzy nie mogą już finansować całej budowy z kredytu bankowego (muszą posiadać sporą ilość środków własnych oraz rachunek powierniczy zabezpieczający środki potencjalnych nabywców), to w dalszym ciągu mogą posiłkować się kredytem deweloperskim na budowę określonej inwestycji.

Warunkiem uzyskania kredytu deweloperskiego jest pozytywny wynik analizy sytuacji finansowej danego Dewelopera oraz jego doświadczenie na rynku nieruchomości.

Im większe doświadczenie Dewelopera w branży budowlanej, tym większa szansa na lepsze warunki kredytowania oraz większą kwotę kredytu.

Kredyt deweloperski uruchamiany jest przez bank zawsze w transzach zgodnie z harmonogramem i postępem prac na budowie.

W celu zminimalizowania ryzyka, bank nie udzieli kredytu na 100% inwestycji i będzie wymagał sporego zaangażowania środków własnych ze strony Dewelopera.

Najczęstszym zabezpieczeniem hipotecznym przy kredycie deweloperskim jest działka, na której wznoszony jest budynek mieszkalny bądź stawiane są domki jednorodzinne.

Jeśli jesteś Deweloperem i myślisz o finansowaniu swojej inwestycji na atrakcyjnych warunkach, to chętnie służę pomocą!

Nie trać czasu na żmudne weryfikowanie ofert bankowych. Napisz lub zadzwoń, nie warto przepłacać!