page title icon KREDYTY MIESZKANIOWE ostrołęka

Kredyty mieszkaniowe (zwane też hipotecznymi) to najpopularniejsze, a zarazem najniżej oprocentowane kredyty przeznaczone na zakup własnego mieszkania, domu bądź lokalu mieszkalno-usługowego.

Są to kredyty zabezpieczone hipoteką (wpis w dziale IV Księgi Wieczystej) i są z reguły udzielane na długi okres, nawet do 30 lat.

 Kredytem mieszkaniowym możemy sfinansować zarówno zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym (od dewelopera) jak i mieszkania/domu używanego na rynku wtórnym.

Kredyt na mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym wypłacany jest w zależności od postępów prac na budowie i stanu zaawansowania inwestycji.

Jeśli budynek mieszkalny/dom oddany jest do użytkowania, wówczas bank wypłaca kredyt jednorazowo na konto dewelopera. Jeśli jednak postęp inwestycji jest zaawansowany np. w 50%, wówczas kredyt wypłacany jest w transzach na rachunek powierniczy dewelopera. Środki z kredytu na rachunku powierniczym są w zupełności zabezpieczone, a deweloper ma do nich dostęp tylko i wyłącznie po zakończeniu całej inwestycji. Po ukończeniu budowy i oddaniu jej do użytkowania następuje sporządzenie aktu notarialnego, który przenosi własność lokalu/domu na kredytobiorcę.

W przypadku rynku pierwotnego, środki z kredytu wypłacane są najczęściej przed aktem notarialnym.

 Kredyt na zakup używanego mieszkania/domu na rynku wtórnym jest udzielany na podstawie sporządzonej między obiema stronami transakcji umowy kupna-sprzedaży nieruchomości.

Środki z kredytu wypłacane są zawsze w ciągu 7 dni po podpisaniu aktu notarialnego.


Aby uzyskać kredyt mieszkaniowy, należy przygotować się na kilka etapów:

1) Zebranie dokumentów finansowych oraz dokumentów dotyczących nieruchomości w celu złożenia ich do banku wraz z wnioskiem kredytowym

2) Weryfikacja zdolności kredytowej przez analityków bankowych

3) Kontrola oraz inspekcja nabywanej nieruchomości

4) Finalizacja całego procesu kredytowego i podjęcie ostatecznej decyzji o przyznaniu kredytu

5) Akceptacja warunków przez klienta i podpisanie umowy kredytowej

6) Podpisanie aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości

7) Złożenie wniosku w Sądzie o wpis hipoteki w dziale IV Księgi Wieczystej

8) Uruchomienie kredytu na konto zbywcy


Cały proces kredytowy trwa od 2-4 tygodni i można wyróżnić w nim trzy istotne elementy, które mogą zaważyć na przyznaniu bądź nieudzieleniu nam kredytu na wymarzone mieszkanie czy dom, tj:

·         zdolność kredytowa (musi być wystarczająca, aby regulować co miesięczne raty kredytu)

·         historia kredytowa w BIK (egzekucje, windykacje, zajęcia komornicze prawie całkowicie wykluczają możliwość udzielenia kredytu)

·         zabezpieczenie, czyli nabywana nieruchomość (jakość nabywanej nieruchomości, czy też jej stan prawny mają tu kluczowe znaczenie)


Jeśli myślisz o własnym mieszkaniu lub chcesz kupić dom, a liczba ofert kredytów hipotecznych sprawia, że nie wiesz co wybrać, to chętnie służę pomocą!

·         szczegółowo zweryfikuję stan prawny nieruchomości

·         pomogę w sporządzeniu zabezpieczającej Ciebie umowy kupna-sprzedaży

·         zabezpieczę całą transakcję prawnie

Nie trać czasu na żmudne weryfikowanie ofert bankowych. Napisz lub zadzwoń, nie warto przepłacać!


Kredyty mieszkaniowe – obsługiwane miejscowości

  • Ostrołęka
  • Ostrów Mazowiecka,
  • Wyszków
  • Pułtusk
  • Różan
  • Przasnysz
  • Maków Mazowiecki
  • Kadzidło
  • Myszyniec