page title icon kredyty gotówkowe refinansowe

To kredyty przeznaczone na spłatę poprzedniego kredytu gotówkowego, który został udzielony na niekorzystnych warunkach.

Bardzo często zdarza się tak, że musimy na szybko wziąć pożyczkę gotówkową, gdyż zabrakło nam trochę funduszy na pewną inwestycję.

Potem okazuje się, że kredyt który zaciągnęliśmy nie został nam wcale udzielony na korzystnych warunkach, a na domiar złego zostało do niego dołączone bardzo drogie ubezpieczenie bankowe.

Najprostszym sposobem aby pozbyć się takiego kredytu jest jego zrefinansowanie.

Kredyt refinansowe to mówiąc w przenośni narzędzie banków do przejmowania klientów z innych instytucji bankowych.

Jeśli bank chce mieć w swoim portfelu rzetelnego klienta, musi mu zaoferować atrakcyjniejsze warunki niż te, które miał poprzednio.

Przy wyborze kredytu refinansowego warto skorzystać z usług niezależnego doradcy, gdyż większa liczba złożonych wniosków daje nam większe pole do negocjacji.

Starając się o kredyt refinansowy musimy pamiętać, aby spłacać nasz bieżący kredyt (mimo jego mało korzystnych warunków) terminowo, gdyż każde nawet najmniejsze opóźnienie rzutuje na atrakcyjność oferty z innego banku. Zatem pozytywna historia w BIK oraz zdolność kredytowa mają tutaj kluczowe znaczenie.

Jeśli uważasz, że spłacany przez Ciebie kredyt jest stanowczo za drogi i chciałbyś płacić niższą ratę, to chętnie służę pomocą !

Nie trać czasu na żmudne weryfikowanie ofert bankowych. Napisz lub zadzwoń, nie warto przepłacać!