page title icon kredyty refinansowe

To kredyty na spłatę zaciągniętych już wcześniej kredytów mieszkaniowych (na zakup mieszkania, bądź budowę domu), które zostały udzielone na mniej korzystnych warunkach.

Po wdrożeniu w życie ustawy o kredycie hipotecznym, w każdym banku będzie możliwość wcześniejszej spłaty i zrefinansowania kredytu już po 3 latach bez żadnych opłat prowizyjnych.

Dzięki temu swój kredyt hipoteczny będzie można przenosić nieograniczoną ilość razy do innych banków, które zaproponują nam atrakcyjniejsze warunki kredytowania.

Na przestrzeni kilkunastu lat oprocentowanie kredytów mieszkaniowych ulegało znacznym wahaniom. Wpływ na to miało wiele czynników gospodarczych i koniunkturalnych, jak i też mniejsza konkurencja wśród banków. Na chwilę obecną mamy dość obszerną listę banków działających na terytorium Polski , które wręcz prześcigają się w cenach, aby tylko przekonać klienta do siebie.

Często, nowe banki które wchodzą na nasz rynek, są w stanie udzielać kredyty mieszkaniowe na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych. Warto zatem to wykorzystać i nie wiązać się z jednym bankiem na 30 lat! Możemy w bardzo prosty sposób przenieść swój kredyt hipoteczny (zrefinansować go) do innego banku, który będzie w stanie obniżyć nam oprocentowanie nawet o połowę.

Podczas ubiegania się o kredyt refinansowy warto pamiętać, aby nasz kredyt w poprzednim banku spłacany był regularnie i bez żadnych opóźnień.

Nie może być to również kredyt restrukturyzowany.


Aby uzyskać kredyt refinansowy, należy przygotować się na kilka etapów:

1) Zebranie dokumentów finansowych, dotychczasowej umowy kredytowej oraz dokumentów dotyczących nieruchomości w celu złożenia ich do banku wraz z wnioskiem kredytowym

2) Weryfikacja zdolności kredytowej przez analityków bankowych

3) Kontrola nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem kredytu

4) Akceptacja warunków przez klienta i podpisanie umowy kredytowej

5) Złożenie wniosku w Sądzie o wpis hipoteki w dziale IV Księgi Wieczystej

6) Przelanie środków z kredytu na konto refinansowanego banku


Cały proces kredytowy trwa od 2-4 tygodni i można wyróżnić w nim trzy istotne elementy, które mogą zaważyć na przyznaniu bądź nieudzieleniu nam kredytu refinansowego, tj:

 • zdolność kredytowa (musi być wystarczająca, aby regulować co miesięczne raty kredytu)
 • historia kredytowa w BIK (egzekucje, windykacje, zajęcia komornicze prawie całkowicie wykluczają możliwość udzielenia kredytu)
 • zabezpieczenie, czyli nieruchomość (jakość nieruchomości, czy też jej stan prawny mają tu kluczowe znaczenie)

Jeśli myślisz że obecna rata Twojego kredytu hipotecznego jest zbyt duża, a liczba nowych ofert kredytów hipotecznych sprawia, że nie wiesz co wybrać, to chętnie służę pomocą!

Nie trać czasu na żmudne weryfikowanie ofert bankowych. Napisz lub zadzwoń, nie warto przepłacać!


Kredyty refinansowe – obsługiwane miejscowości

 • Ostrołęka
 • Ostrów Mazowiecka,
 • Wyszków
 • Pułtusk
 • Różan
 • Przasnysz
 • Maków Mazowiecki
 • Kadzidło
 • Myszyniec